Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyświetlacz - przeskakują dane: spalania, temp, godziny...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyświetlacz - przeskakują dane: spalania, temp, godziny...

    sosna1, pierwszy raz widzę Toyotę, w której odłazi lakier bezbarwny - stąd moje podejrzenie, ze kiedyś ktoś źle położył lakier podczas naprawy lakierniczej. A branie oleju (według tego, co się naczytałem) dotyczyć powinno jedynie pierwszych 1.8i montowanych w T25.
    greg505, prawdopodobnie mam za mały budżet na szukanie młodszego Clio...

  • #2
    Wyświetlacz - przeskakują dane: spalania, temp, godziny...

    Szanowni Użytkownicy Octavii 1 z rocznika 1999 (1.9 TDI, AGR),
    Mam problem z wyświetlaczem, otóż przeskakują same wskazania spalania bieżącego, spalania średniego, godziny, czasu jazdy. Przeskoki są nieregularne, tzn.czasami w kółko przez kilka minut a czasami klika razy przez cały dzień użytkowania auta. I co ważne, na prawej manetce, gdzie jest przycisk (góra-dół) do zmiany wskazań, górny przycisk nie zmienia wskazań. Dolny działa prawidłowo. Ostatnio zaobserwowałem, że górny przycisk działa przy niskiej temperaturze ( poniżej 10 stopni) ...
    Rozebrałem manetkę i wszystko wygląda na sprawne, przeczyściłem specjalnym środkiem do połączeń elektrycznych. Kostka w kierownicy też ok. Podejrzewam wiązkę do licznika albo zimne luty w liczniku.
    Czy ktoś miał taką przypadłość ?

    Komentarz


    • #3
      A ja jednak myślę że masz problem z manerką , no chyba że się gdzieś kabel przetarł idący do licznika i zwiera mase wtedy przęłacza wskazania.
      jakby co posiadam kabel vag

      Komentarz


      • #4
        Ok, jutro rozbiorę jeszcze raz manetkę i miernikiem sprawdzę kabelki oraz styki.

        [ Dodano: Nie 20 Paź, 13 22:51 ]
        Manetka sprawdzona działa 100%. Sprawdzałem miernikiem manetkę każdy kabelek od kostki do styków końcowych na przewodzenie i zwarcie z innymi kabelkami. Wszystko ok. Natomiast we wtyczce wiązki która idzie do licznika "na krótko" zwarłem masę z kabelkiem odpowiedzialnym za przełączanie wskazań w górę i jest brak reakcji ... Po objawach myślę że problem siedzi w liczniku. Ale nie wiem jak się zabrać do licznika żeby czegoś nie skopać.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X